En Çok Tercih Edilen Üniversite Bölümleri

En Çok Tercih Edilen Üniversite Bölümleri

En Çok Tercih Edilen Üniversite Bölümleri bu aralar sık sorulan sorulardan bir kaçı. Günümüzde üniversite okumak, bitirmek iyi bir gelecek için ve toplum içinde saygın bir konumda olabilmek için şart olmuş bir durumdur. Üniversite tercihi yapacak milyonlarca öğrencinin aklına takılmış bir soru bulunmaktadır. Acaba en çok tercih edilen bölümler nedir? Bazı öğrenciler bunların geleceğinin parlak olduğu için çok kişinin yazdığını düşünürken bazıları ise çok tercihin olması işsizliğe neden olabilir diyerek bu bölümleri tercih sıralamalarından çıkartmaktadırlar.

En Çok Tercih Edilen Üniversite Bölümleri

En Çok Tercih Edilen Bölümler

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık: İş alanı oldukça geniş olan bu bölüm mezunlarını genel olarak okullarda “Rehberlik hocası” olarak bilinmektedir. Her yıl ortalama 219 bin civarı yerleştirmeye sahip olan bu bölüm önü açık ve geliştirilmeye yardımcı olan bir bölümdür.

Bilgisayar programcılığı: Bilgisayar programcılığı önlisans okulu olup 2 yıllıktır. Burayı yazan birçok öğrencinin aslında Dikey Geçiş Sınavı’na girip bilgisayar mühendisliği bölümüne geçiş yapmaktır. Her yıl 219 bin civarında tercihi ve yerleşmesi bulunan bu bölüm gelecek vaat etmektedir.

Tıp fakültesi: Çoğu sayısalcının her zaman hayali olan bu fakültenin tercih edilmesi fazla olduğu gibi puanı da oldukça yüksektir. Her yıl 223 bin kişinin yerleştirildiği bu bölümün geleceği oldukça sağlamdır.

Özel eğitim öğretmenliği: Rehabilitasyon merkezlerinde kolaylıkla iş bulabilen bu bölümün yeni açılması ve açılması üzerine anında yoğun bir ilgiyle karşılaşmıştır. Her yıl 251 bin öğrencinin yerleştirildiği bu bölüm gelecek açısından ümit vaat eden bölümler arasındadır.

Hukuk fakültesi: Üniversitelerin kolayca açabildiği bu bölümün oldukça yüksek tercih edilme sayısına sahiptir. 254 bin kişinin bu bölüme yerleştirilmesi bu bölümün çokça tercih edildiği anlamına gelmektedir.

Çocuk gelişimi: Çocuk gelişimi günümüzde oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Ailelerin çocuklarını yetiştirmek için bu bölümden mezun olan kişilere yönelmesinden dolayı bölüme tercih miktarı artış göstermiştir. Her yıl ortalama 256 bin öğrenci tercih etmektedir.

Sınıf öğretmenliği: Sınıf öğretmenliği, çocuklar ile iyi anlaşırım diyen kişiler için oldukça ideal bir meslek olmasıyla birlikte geleceğinin parlak olması tercih akımına neden olmaktadır. Her yıl 314 bin tercihi bulunmaktadır.

Yukarıda en çok tercih edilen üniversite bölümlerini ve neden tercih edildiğini açıkladık. TYT-YKS katagorimizden daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

22 Ekim 2018

sex hikayeleri
KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
1
ONLİNE SINAV
14
ADET SORU
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
  • 2018 ÖSYM SINAV TAKVİMİ

    2018 ÖSYM SINAV TAKVİMİ 2018 ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ.   Devamını Oku

  • KPSS Başvuruları Başladı

    KPSS Başvuruları Başladı KPSS Başvuruları Başladı, 2018 KPSS BAŞVURU FORMU NASIL DOLDURULUR ? , 2018 KPSS Sınavı Ne Zaman, 2018 KPSS Sınav Sonuçları ... Devamını Oku

  • Eğitim Nobel’inde ilk 10’da Bir Türk Var

    Eğitim Nobel’inde ilk 10’da Bir Türk Var İngiliz Varkey Vakfı tarafından verilen ve ‘Eğitim Nobel’i’ olarak bilinen ‘Küresel Öğretmen Ödülü’nde bu yı... Devamını Oku

KATEGORİLER