KPSS Başvuruları Başladı

KPSS Başvuruları Başladı

KPSS Başvuruları Başladı, 2018 KPSS BAŞVURU FORMU NASIL DOLDURULUR ? , 2018 KPSS Sınavı Ne Zaman, 2018 KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?, 2018 KPSS Sınav Ücreti Ne Kadar? gibi sorularınızın cevabı bu yazımızda.

İşte ÖSYM’nin 10 Mayıs’ta Yapmış Olduğu KPSS Başvuru Duyurusu!

ösym

DUYURU
 (10 Mayıs 2018)

2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Başvuruları Alınacak

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde,  22 Temmuz 2018, 28 Temmuz 2018 ve 29 Temmuz 2018tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 5 Ağustos 2018 tarihinde; Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT),9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır.  Adayların tümü, 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak sabah oturumuna girmek zorundadır. Adaylar sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar vereceklerdir.

2018 KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT başvuruları,  10-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar, başvurularını saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. 2018-KPSS Lisans Kılavuzu, aşağıda yer alan linkten adayların erişimine sunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Kılavuzu Lisans

İnternet Başvuru adresi: https://ais.osym.gov.tr/
► Başvuru formunu bu örneğe göre doldurabilirsiniz.
► Önce başvuru yapılacaktır. Sonra Ücret ödenecektir.
► Ücret; Genel Yetenek ve Genel Kültür 60 TL, Eğitim Bilimleri 60 TL, Öabt Alan Sınavı 60 TL.3 sınavın toplam maliyeti 180 TL’dir.
► İlk kez sınava girecek olan adaylar başvurularını BAŞVURU MERKEZLERİNDEN yapacaktır.
► Geçtiğimiz yıl sınava girmiş ancak bu yıl eğitim bilgileri, adres değişikliği vb. değişiklik yapacak olanlar başvurularını kesinlikle BAŞVURU MERKEZLERİNDE yapmak zorundalar.
► Başvuru için fotoğraf çekilmektedir. Bir fotoğrafın geçerlilik süresi 50 aydır. Daha önceden çekilmiş olduğunuz fotoğrafların geçerlilik süresi devam ediyorsa tekrar fotoğraf çekilmeye gerek yoktur.
► Sınav ücreti tek seferde yatırılmaktadır.(Taksit vb. durumlar geçersizdir.)
► Yeni TC kimlik kartları zorunlu diye bir durum yoktur. Hala kullanmakta olduğunuz nüfus cüzdanlarınızla sınava girebileceksiniz.
► Sınav Merkezi 1, Sınav Merkezi 2, ÖABT Sınav alanı ve ÖABT sınav merkezi doldurulacaktır…
► Başvurular 21 Mayıs günü bitecektir.
► Son sınıf olanlar Kpss’ye girebilir.(Okuduğunuz üniversiteden öğrenci belgesi ile başvuru yapabilirsiniz.)
► Henüz formasyon belgesi elinde olmayanlar da Kpss’ye girebilir. Ancak atamalar için yapılacak tercih günlerine kadar mezun olunmuş ve formasyon belgesini almış olmanız gerekir. Aksi halde yüksek puan bile alsanız atamanız yapılmaz.
► KPSS puanı geçerlilik süresi 1 yıldır…
► Başvuru formunda KPSSP120 puan türü YABANCI DİL (YDS) sınavına girecek olanlar için geçerli. Başvuruda onu işaretlemeyeceksiniz…
► Başvuru formunda NÜFUS CÜZDANI kısmını işaretleyeceksiniz. Eğer yeni TC KİMLİK KARTINIZ varsa KİMLİK KARTINI işaretleyin. Yoksa şu an kullandığımız eski NÜFUS CÜZDANI işaretleyin.

Sınav Tarihleri:
GENEL YETENEK VE KÜLTÜR (22 TEMMUZ 2018 SABAH)
EĞİTİM BİLİMLERİ (22 TEMMUZ 2018 ÖĞLEDEN SONRA)
ÖABT ALAN SINAVI (5 AĞUSTOS)
Sınav Sonuçları Açıklama Tarihi: 31 Ağustos

HAYIRLI OLSUN..

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

22 Ekim 2018

sex hikayeleri
KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
1
ONLİNE SINAV
14
ADET SORU
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Üniversite Yemek Fiyatı

  Çıkan yemeklerden memnuniyet normal seviyede ancak iki ve daha fazla öğün çıkan üniversitelerde aynı gün çıkan ikinci yemek için 3-4 katı fiyat ... Devamını Oku

 • Üniversite Öğrenci Sayıları

  YÖK, internet sitesinden üniversitelerde öğrenim gören birinci öğretim, ikinci öğretim, uzaktan eğitim ve açık öğretim fakültelerinde okuyan öğrencil... Devamını Oku

 • 2018 ÖSYM SINAV TAKVİMİ

  2018 ÖSYM SINAV TAKVİMİ 2018 ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ.   Devamını Oku

 • KPSS Başvuruları Başladı

  KPSS Başvuruları Başladı KPSS Başvuruları Başladı, 2018 KPSS BAŞVURU FORMU NASIL DOLDURULUR ? , 2018 KPSS Sınavı Ne Zaman, 2018 KPSS Sınav Sonuçları ... Devamını Oku

 • Eğitim Nobel’inde ilk 10’da Bir Türk Var

  Eğitim Nobel’inde ilk 10’da Bir Türk Var İngiliz Varkey Vakfı tarafından verilen ve ‘Eğitim Nobel’i’ olarak bilinen ‘Küresel Öğretmen Ödülü’nde bu yı... Devamını Oku

KATEGORİLER